Adana'nın Öncü Gazetesi
$ DOLAR → Alış: 27,51 / Satış: 27,62
€ EURO → Alış: 28,86 / Satış: 28,97

Yüreğir Devlet Hastanesi Binası, cihaz ve malzemeleri ve insan kaynakları ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine bağlanarak birlikte çalışmaları sağlanabilir.

Yüreğir Devlet Hastanesi Binası, cihaz ve malzemeleri ve insan kaynakları ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine bağlanarak birlikte çalışmaları sağlanabilir.
  • 05.03.2023

Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, Yüreğir Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.
Yüreğir Devlet Hastanesi Yüreğir Devlet Hastanesi olarak kalacak.

Nennioğlu yapmış olduğu açıklamada;
“Sevgili Basın mensupları, çok değerli sağlık çalışanları hanımefendiler, beyefendiler Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak Çukurova Üniversitesi Balcalı Tıp Fakültesi Hastanesinin, Yüreğir Devlet Hastanesi hizmet binasına taşınması ile ilgili yapacağımız basın açıklamamıza hoşgeldiniz.

Ülkemiz cumhuriyet tarihinde hiç görmediği salgınları ve felaketleri maalesef şu üç sene içerisinde görmüş birçok vatandaşını da bu felaketlerde kaybetmiştir.
Bunlardan koronavirüs salgını üç sene önce başladığında bu görünmeyen ama bir o kadar öldürücü düşmana karşı herkes evlerine kapanıp korunmaya çalışırken o gün herkesin hatırlayacağı üzere sağlık çalışanları bu sinsi düşmana karşı halkını müdafaa etmek için canla başla mücadelesini etmiş bu uğurda birçok arkadaşını da şehit vermiştir. Bu vesile ile o gün vefat eden bütün arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına yürekten başsağlığı diliyorum.

Sevgili Dostlar;
Bugün de Kahramanmaraş merkezli meydana gelen fiziki olarak 11 ilimizi , psikolojik olarak ise bütün illerimizi etkileyen depremlerde 40.000 den fazla canımız vefat etmiş, binlerce insanımız da yaralı olarak bu felaketlerden etkilenmiştir.

Tıpkı pandemide olduğu gibi bu deprem felaketinde de devleti ile birlikte safların en önünde koşanların arasında sağlık çalışanlarımız olmuş, özellikle Adana ilimiz depremden etkilenen iller arasında olmasına rağmen il sağlık müdüründen, temizlik personeline kadar bütün kademeleri ile anında lojistik il pozisyonu almış ve bunu da profesyonel ekip ruhu ile üstesinden büyük bir başarı ile kalkmıştır.

Sevgili basın mensubu arkadaşlar,
Bu depremler sırasında şehrimize 52 senedir hizmet veren ve şehrimiz ile özdeşleşen marka kurumumuz Balcalı hastanemiz hasar almış güçlendirilmesi yapılıncaya kadar geçici olarak yine şehrimizin kuruluş olarak en eski hastanesi olan tarihi 1800 yılların sonlarına dayanan Yüreğir Devlet Hastanesinin bugün içerisinde olduğu binasına taşınmasına karar verilmiştir.

Yüreğir Devlet Hastanemiz kuruluş olarak eski olmasına rağmen ilk binası yıkılmış bunun üzerine Hastane Eski Numune Hastanemizin boşalttığı binaya taşınmış buradan da yine şu anki binasına Numune Hastanesi Şehir Hastanesine taşınınca gelmiştir. Buradan da anlaşılacağı üzere hastanemiz son 6-7 sene içerisinde sürekli taşınmış çalışanlarımız bu süreçte hem maddi hem manevi olarak mağdur olmuşlardır.

Bizler devlet büyüklerimizin bu olağanüstü günlerde almış oldukları kararları sorgulamak için buraya toplanmış değiliz.
Bizler devlet büyüklerimizden Adana’da bulunan sağlık çalışanlarında birer vatandaş olduğunu ve depremzede olduklarını alacakları kararlarda günlerdir evlerine giremeyen bu insanların nasıl etkilerinin olacağını iyi hesaplamalarını istiyoruz.

Personeli ve hastaları ile sürekli taşınmaktan yorulmuş olan bu insanlar daha 20 gün evvel bütün memurlar bölgeyi terk ederken çocukları ile birlikte hastanelere gelip depremzedelere hizmet veren yiğit cefakar sağlık çalışanlarımızdır.
Sevgili Arkadaşlar…..
Karar vericilerin iki hastanenin taşınması ile ilgili protokolü yaparken sağlık çalışanlarının herhangi bir mağduriyetine sebep vermeyecek şekilde bunu yapmalarını talep ediyoruz.
Bunun için;
1- Yüreğir Devlet Hastanesi Binası, cihaz ve malzemeleri ve insan kaynakları ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine bağlanarak birlikte çalışmaları sağlanabilir.
2- Yüreğir Devlet Hastanesi binası, cihaz ve malzemeleri ve insan kaynakları ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine devredilerek , Yüreğir Devlet Hastanesinin 5 Ocak Devlet Hastanesine taşınmasına.
Her zaman sağlık çalışanlarımızın gür sesi olarak onların haykırışları olmak üzere buradayız, bölgemizde, şehrimizde sağlık eğitiminin devam etmesi çok önemlidir Ancak çalışanlarımızın maddi kayıplarının olmaması için ek ödeme hususunda diğer hastanelerin gelirlerinin dahil olduğu bir havuzdan Yüreğir Devlet Hastanesi personelimize bu süreçte verilmesi en büyük talebimiz ve isteğimizdir. Bu konunun takipçisi olunacaktır.

Eğer 5 Ocak Devlet Hastanesine taşınacak ise maddi kayıpların yaşanmaması ve yeni taşınan hastaneye personel servisi vererek bu mağduriyet giderilmiş olur.
Şunu bilmenizi isterim ki bu hastane Yüreğir Devlet Hastanesi’nin olup yine Yüreğir Devlet Hastanesi olarak kalacaktır. Çukurova Üniversitesi buraya taşınır ise 6-8 Mart ay içerisinde eski binalarına döneceklerdir. Bu konunun takipçisi olunacaktır.
Sözlerime son verirken hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder deprem felaketinde vefat eden bütün insanlarımıza Allah’tan Rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim ayrıca Yüce Mevlamdan bundan sonra bu Kadim millete bu tür acıları bir daha yaşatmamasını niyaz ederim.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun….” dedi

Sağlık-Sen Dr. Mehmet Ertane Voleybol Turnuvası start aldı. İLK MAÇI AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR 2-1 KAZANDI
Sağlık-Sen Adana Şubesi, Yüreğir Belediyesi ve Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle pandemide hayatını kaybeden Dr. Mehmet Ertane adına...
Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman : UYUŞTURUCU, İLKOKUL KAPISINA DAYANDI
Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, Adana’da konuştu: “UYUŞTURUCU, İLKOKUL KAPISINA DAYANDI” Saadet Partisi (SP) Adana İl Başkanlığı’nın düzenlediği, Millet-Vekil...
YENİ ADLİ YILDA HUKUK DEVLETİNE DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR
                                       ...
Çukurova Üniversitesindeki çalışanlarımızın promosyon haklarını sonuna kadar savunacağız.
Çukurova Üniversitesindeki çalışanlarımızın promosyon haklarını sonuna kadar savunacağız   Memur-sen il temsilciliği  ve Öz-Sağlık-İş  şubesi tarafından Çukurova Üniversitesi promosyon görüşmeleri...
3 dünya, 2 Avrupa, 1 Balkan şampiyonluğu olan  Mert Arıoğlu, 2024 yılı için hedef büyüttü.
Vücut geliştirme sporunda 10.yılını dolduracak olan geçmiş dönem Seyhan Ülkü Ocakları Başkanı, halihazırda MHP il yönetim kurulu üyesi olup aynı...
SORUNLARIN TARTIŞILMADIĞI TOPLU SÖZLEŞMEDE SON OTURUMA KATILMIYORUZ!
SORUNLARIN TARTIŞILMADIĞI TOPLU SÖZLEŞMEDE SON OTURUMA KATILMIYORUZ! Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi Durdu Mehmet Girgeç, 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri...
YENİDEN REFAH PARTİSİ SEYHAN İLÇE BAŞKANLIĞI ARI GİBİ ÇALIŞIYOR
Yeniden Refah Partisi İlçe divan toplantısını Seyhan İlçe Başkanlığında il başkanı Selahattin Baysal, Adana il sorumlusu Önder Narin, Genel Merkez...
      Yeniden Refah Partisi Yüreğir İlçe Başkanlığı Divan Toplantısını Gerçekleştirildi
                    Yeniden Refah Partisi Yüreğir İlçe Başkanlığı, ağustos ayı ilçe divanını...
ENGELLİLER PARAŞÜTLE YAMAÇLARI AŞTI
                                       ...
Bekir Nennioğlu : Refah payı içeren gerçekçi teklif bekliyoruz
                                       ...
ASİM’den Milli Eğitim Bakanına LGBT+İ uyarısı
                                       ...
19 Mayıs Gençlik Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden  Aşure Günü etkinliği
19 Mayıs Gençlik Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Çakan’ın ve Kadın Kolları Başkanı Sebahat Akın önderliğinde “Aşure Günü”...
AGSYD üyeleri Aşure Günü etkinliğinde bir araya geldi
AGSYD üyeleri Aşure Günü etkinliğinde bir araya geldi      Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği’nde, Seyhan Belediyesinin katkılarıyla aşure...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ