Adana'nın Öncü Gazetesi
$ DOLAR → Alış: 32,48 / Satış: 32,61
€ EURO → Alış: 34,60 / Satış: 34,74

Yüreğir Devlet Hastanesi Binası, cihaz ve malzemeleri ve insan kaynakları ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine bağlanarak birlikte çalışmaları sağlanabilir.

Yüreğir Devlet Hastanesi Binası, cihaz ve malzemeleri ve insan kaynakları ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine bağlanarak birlikte çalışmaları sağlanabilir.
  • 05.03.2023

Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, Yüreğir Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.
Yüreğir Devlet Hastanesi Yüreğir Devlet Hastanesi olarak kalacak.

Nennioğlu yapmış olduğu açıklamada;
“Sevgili Basın mensupları, çok değerli sağlık çalışanları hanımefendiler, beyefendiler Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak Çukurova Üniversitesi Balcalı Tıp Fakültesi Hastanesinin, Yüreğir Devlet Hastanesi hizmet binasına taşınması ile ilgili yapacağımız basın açıklamamıza hoşgeldiniz.

Ülkemiz cumhuriyet tarihinde hiç görmediği salgınları ve felaketleri maalesef şu üç sene içerisinde görmüş birçok vatandaşını da bu felaketlerde kaybetmiştir.
Bunlardan koronavirüs salgını üç sene önce başladığında bu görünmeyen ama bir o kadar öldürücü düşmana karşı herkes evlerine kapanıp korunmaya çalışırken o gün herkesin hatırlayacağı üzere sağlık çalışanları bu sinsi düşmana karşı halkını müdafaa etmek için canla başla mücadelesini etmiş bu uğurda birçok arkadaşını da şehit vermiştir. Bu vesile ile o gün vefat eden bütün arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına yürekten başsağlığı diliyorum.

Sevgili Dostlar;
Bugün de Kahramanmaraş merkezli meydana gelen fiziki olarak 11 ilimizi , psikolojik olarak ise bütün illerimizi etkileyen depremlerde 40.000 den fazla canımız vefat etmiş, binlerce insanımız da yaralı olarak bu felaketlerden etkilenmiştir.

Tıpkı pandemide olduğu gibi bu deprem felaketinde de devleti ile birlikte safların en önünde koşanların arasında sağlık çalışanlarımız olmuş, özellikle Adana ilimiz depremden etkilenen iller arasında olmasına rağmen il sağlık müdüründen, temizlik personeline kadar bütün kademeleri ile anında lojistik il pozisyonu almış ve bunu da profesyonel ekip ruhu ile üstesinden büyük bir başarı ile kalkmıştır.

Sevgili basın mensubu arkadaşlar,
Bu depremler sırasında şehrimize 52 senedir hizmet veren ve şehrimiz ile özdeşleşen marka kurumumuz Balcalı hastanemiz hasar almış güçlendirilmesi yapılıncaya kadar geçici olarak yine şehrimizin kuruluş olarak en eski hastanesi olan tarihi 1800 yılların sonlarına dayanan Yüreğir Devlet Hastanesinin bugün içerisinde olduğu binasına taşınmasına karar verilmiştir.

Yüreğir Devlet Hastanemiz kuruluş olarak eski olmasına rağmen ilk binası yıkılmış bunun üzerine Hastane Eski Numune Hastanemizin boşalttığı binaya taşınmış buradan da yine şu anki binasına Numune Hastanesi Şehir Hastanesine taşınınca gelmiştir. Buradan da anlaşılacağı üzere hastanemiz son 6-7 sene içerisinde sürekli taşınmış çalışanlarımız bu süreçte hem maddi hem manevi olarak mağdur olmuşlardır.

Bizler devlet büyüklerimizin bu olağanüstü günlerde almış oldukları kararları sorgulamak için buraya toplanmış değiliz.
Bizler devlet büyüklerimizden Adana’da bulunan sağlık çalışanlarında birer vatandaş olduğunu ve depremzede olduklarını alacakları kararlarda günlerdir evlerine giremeyen bu insanların nasıl etkilerinin olacağını iyi hesaplamalarını istiyoruz.

Personeli ve hastaları ile sürekli taşınmaktan yorulmuş olan bu insanlar daha 20 gün evvel bütün memurlar bölgeyi terk ederken çocukları ile birlikte hastanelere gelip depremzedelere hizmet veren yiğit cefakar sağlık çalışanlarımızdır.
Sevgili Arkadaşlar…..
Karar vericilerin iki hastanenin taşınması ile ilgili protokolü yaparken sağlık çalışanlarının herhangi bir mağduriyetine sebep vermeyecek şekilde bunu yapmalarını talep ediyoruz.
Bunun için;
1- Yüreğir Devlet Hastanesi Binası, cihaz ve malzemeleri ve insan kaynakları ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine bağlanarak birlikte çalışmaları sağlanabilir.
2- Yüreğir Devlet Hastanesi binası, cihaz ve malzemeleri ve insan kaynakları ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine devredilerek , Yüreğir Devlet Hastanesinin 5 Ocak Devlet Hastanesine taşınmasına.
Her zaman sağlık çalışanlarımızın gür sesi olarak onların haykırışları olmak üzere buradayız, bölgemizde, şehrimizde sağlık eğitiminin devam etmesi çok önemlidir Ancak çalışanlarımızın maddi kayıplarının olmaması için ek ödeme hususunda diğer hastanelerin gelirlerinin dahil olduğu bir havuzdan Yüreğir Devlet Hastanesi personelimize bu süreçte verilmesi en büyük talebimiz ve isteğimizdir. Bu konunun takipçisi olunacaktır.

Eğer 5 Ocak Devlet Hastanesine taşınacak ise maddi kayıpların yaşanmaması ve yeni taşınan hastaneye personel servisi vererek bu mağduriyet giderilmiş olur.
Şunu bilmenizi isterim ki bu hastane Yüreğir Devlet Hastanesi’nin olup yine Yüreğir Devlet Hastanesi olarak kalacaktır. Çukurova Üniversitesi buraya taşınır ise 6-8 Mart ay içerisinde eski binalarına döneceklerdir. Bu konunun takipçisi olunacaktır.
Sözlerime son verirken hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder deprem felaketinde vefat eden bütün insanlarımıza Allah’tan Rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim ayrıca Yüce Mevlamdan bundan sonra bu Kadim millete bu tür acıları bir daha yaşatmamasını niyaz ederim.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun….” dedi

“Emeklileri Devletin Vereceği Sosyal Yardımlara Muhtaç Etmeyin.”
*Memur-Sen Adana İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, “Emeklilerin Toplumdaki Önemi ve Refahlarının Artırılması” Konulu Yazılı Bildiri...
MAR-DAD üyeleri bayramlaşma töreninde  bir araya geldi
                                       ...
Nakliyeciler Sitesi Yönetimi tarafından site esnafına iftar yemeği verildi
                                       ...
 Nevvaf Tekruri: Gazze’ye yardımlar ulaşıyor
Adana’da, Adana Sivil İnisiyatif Meclisi tarafından düzenlenen “ümmet iftarı” programında konuşan Filistin Âlimler Birliği Genel Başkanı Nevvaf Tekruri, işgalci siyonistlerin,...
Engelli STK’ ların yere, sahaya  ihtiyacı var
Engelli STK’ ların yere, sahaya ihtiyacı var   Yıldız Engelliler Spor Kulübü olarak Başkan Fethullah Kaygün, Başkan Y ardımcısı Yıldız...
DEM Parti adaylarını tanıttı. Kent uzlaşısı kapsamında kentin yönetimine aday olduk.
                                       ...
“Ramazan Kardeşliğe Çağrı”
                                       ...
Çukurova Belediyesi çalışanlarına uygulanan baskı , yönlendirme yıldırma politikalarının  karşısındayız
                      Çukurova Belediyesi çalışanlarına uygulanan baskı , yönlendirme yıldırma politikalarının ...
Yeniden Refah Partisi Çukurova İlçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Geldi: Ahlaklı belediyecilik anlayışı Çukurova’ya damgasını vuracak
Yeniden Refah Partisi Çukurova İlçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Geldi, projelerini anlatmak için Kaburgacı Mustafa’da kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.  Yeniden...
YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ TALEP VE BEKLENTİLERİMİZİ İÇEREN BASIN AÇIKLAMAMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK!
YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ TALEP VE BEKLENTİLERİMİZİ İÇEREN BASIN AÇIKLAMAMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK! Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi Durdu Mehmet Girgeç, yerel seçimler...
Sağlıkta şiddetin önlenmesi için acil adımlar atılmalı
Memur-Sen ve Sağlık-sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu acil serviste hastası tarafından darp edilen Hekim ile ilgili Seyhan Devlet Hastanesi...
Fatih Mehmet Kocaispir MHP Adana İl’de coşkuyla karşılandı
                                       ...
İYİ Parti Sarıçam Belediye Başkan adayı Avukat  Yusuf Özer oldu
    İYİ Parti Sarıçam Belediye Başkan adayı Avukat Yusuf Özer oldu İYİ Parti, 31 Mart gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Sarıçam...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ